KOJŲ IR RANKŲ PROTEZAI
Kojų ir rankų protezai, pilna pagalba protezuojamam žmogui.
Galūnių (rankos ar kojos) amputacija kiekvienam žmogui yra skausminga. Pirmiausia jis turi psichologiškai susitaikyti su netektimi, vėliau išmokti naudotis rankos ar kojos protezu.
Kadangi amputacija bet kuriam žmogui būna netikėta (net ir tada, kai ji būna planinė), tiek pačiam pacientui, tiek jo artimiesiems, ji atneša didelius rūpesčius ir iššūkius. Dauguma tokių žmonių pasakoja, kaip jiems buvo neaišku, kas toliau, kur kreiptis dėl reabilitacijos, ar išvis priklauso reabilitacija, kada pritaikomas protezas, ar pavyks su juo vaikščioti ir dar daug daug kitų, pacientui svarbių klausimų.
Suprasdami šių žmonių susirūpinimą, žinodami, kad neužtenka žmogui tik pagaminti ir pritaikyti rankos ar kojos protezą, kad dažnai pacientui reikia pagalbos tiek prieš protezavimą, tiek po, per 10 darbo metų kūrėme ir tobulinome klientų aptarnavimo sistemą, kad pilnai galėtume padėti šiems žmonėms. Todėl šiandien mes visapusiškai pasirūpiname savo pacientais nuo tos dienos, kai įvyko amputacija, ir visą kitą protezo nešiojimo laikotarpį (konsultuojame reabilitacijų klausimais, registruojame į reikiamas medicinos įstaigas, nuvežame į gydytojų konsultacijas ir reabilitacijos įstaigas, prižiūrime visą protezo nešiojimo laikotarpį, reikalui esant, skubiai (per 3 dienas) koreguojame protezus, jeigu pasikeičia paciento bigės forma, bendraujame ir teikiame konsultacijas artimiesiems).
Kojos ar rankos protezas suteikia pacientui ne tik estetinį vaizdą, bet ir grąžina prarastą galūnės funkcionalumą: rankos sugriebimą, paėmimą, kojos – stovėjimą, atramą, vaikščiojimą ar net bėgimą. Todėl paciento reabilitacijos laikotarpis yra ypač svarbus. O jis susideda iš šių laikotarpių:
• Gydomoji reabilitacija.
• Pirminio protezavimo reabilitacija.
• Nuolatinio protezavimo reabilitacija.
Mūsų kvalifikuoti ortopedai technologai gamina individualius, kiekvienam pacientui pritaikytus protezus, kurie pilnai pakeičia prarastą galūnę ir padeda žmogui sugryžti į įprastą gyvenimo ritmą.
Kojos ar rankos protezo tipas priklauso nuo daug aplinkybių: nuo amputacijos lygio, paciento supratingumo, gyvenimo būdo ir mobilumo, darbingumo. Bendraudamas su pacientu, ortopedas technologas išsiaiškina, koks kojos ar rankos protezas žmogui tinkamiausias. Šiuo atveju svarbiausias tikslas, kad žmogus, praėjęs visus reabilitacijos lygius, vaikščiotų ir grįžtų į pilnavertį gyvenimą.
Visi galūnių protezai yra kompensuojami Valstybinės ligonių kasos kas 3- 4 metus, priklausomai nuo paciento mobilumo lygio. Visi nenumatyti atvejai yra svarstomi atskirai, bendradarbiaujant įmonei.
Plačiau apie protezų kompensavimą galima rasti:
LR Sveikatos apsaugos ministro įsakyme 2006 m. kovo 31 d. Nr. V-234
DĖL VALSTYBĖS PARAMOS ORTOPEDIJOS TECHNINĖMS PRIEMONĖMS ĮSIGYTI ORGANIZAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO