Druskų kambarys gali sumažinti vaikų sirgimą pradėjus lankyti vaikų darželį

2021-08-25

Artėja rugsėjis, rudens sezonas. Dauguma vaikučių pradės lankyti vaikų darželius, o mamytės, po ilgų vaiko auginimo atostogų,  sugrįš į darbus. Nauja pradžia visiems... 

 

Tačiau rudens sezonas atneša ir darganotus orus, kuriame padaugėja virusų aktyvumas, žmonės labiau pradeda sirgti kvėpavimo takų ligomis, tokiomis kaip sloga, kosulys. Neretai susergama ir rimčiau – pradedama karščiuoti, nustatomas yra gripas, kitos virusinės ligos.  

Vaikų darželis – tai ta vieta, kurioje ilgą laiką vaikučiai būna gana glaudžioje aplinkoje, žaidžia tais pačiais žaislais, todėl ir pasidalina ne tik savo žaisliukais, bet ir virusais. Daug tėvų skundžiasi, kad, pradėjus lankyti darželį, vaikas prasirgo ir visomis įmanomomis peršalimo, virusinėmis ligomis. Šiuo metu, kai siaučia Covid 19 virusas, neleistina į darželį vesti vaikučio net su sloga. O vaikai sloguoti gali ir dažnai ir ilgai, taip sutrikdydami visą šeimos ,,darbinį“ ritmą. 

Kaip sumažinti vaiko sirgimą darželyje? 

Pirmiausia, reikia, kad vaikas nesusitiktų su jau sergančiais vaikais, kas, turbūt, nelabai įmanoma. Dauguma tėvų slogos dar nelaiko liga. Neanalizuojant tai gerai ar blogai, vis dėl to vaikas, jeigu neturi temperatūros ir gerai jaučiasi, jis su sloga gali gyventi įprastą gyvenimą, t.y eiti į lauką, žaisti ir pan. 

Kitas labai svarbus dalykas yra profilaktika ir prevencija. Sveika mityba, pakankamas buvimo laikas kasdieną lauke ir kitos priemonės grūdina mažylį. 
Sumažinti galimybę susirgti, arba sumažinti sirgimų skaičių galima ir lankantis druskų kambariuose. Profilaktinis kassavaitinis apsilankymas ir kvėpavimas druskų kambaryje atstoja pabuvimą prie jūros. 

Druskų kambarys – tai dirbtinai sukurtas mikroklimatas, kuomet specialiu aparatu į orą yra išpučiama susmulkinta iki mikrodalelių druska. Kvėpuojant ji nusėda ant kvėpavimo takų (nosies gleivinės, bronchų gleivinės, plaučių alveolių ) sienelių, padeda pasišalinti gleivėms, alergenams, virusams, sustiprina ir paskatina jose kraujotaką, todėl vaikučiai serga rečiau ir lengviau. Kartais tėvai sako, kad, pradėjus lankyti druskų kambarį, kaip tik atsirado sloga. Tokios slogos bijoti nereikia, nes tai ,,geroji" sloga, kuomet valosi kvėpavimo takai (žinoma, jeigu tai nesutampa su peršalimu ar kitomis ligomis). 
Druskų kambarys – tai ta vieta, kurioje nei bakterijos nei virusai nesidaugina, nes druska joms ,,neskani“ – tai nepalanki terpė joms gyventi. 
Be to per druską vaikutis gauna, nors ir nedaug, mikroelementų – kalio magnio, jodo, fluoro.

 
UAB Medilita jau trečius metus savo autobusiuku veža privačių vaikų darželių vaikučius į druskų kambarį. Atvykę čia, į druskų kambarį Druskis, vaikų darželio mažyliai seanso metu žaidžia su žaisliukais, žiūri filmukus, užsiima edukacine veikla ir tuo pačiu kvėpuoja sveiku, druskingu, jūrą primenančiu oru. Po seanso yra parvežami atgal į vaikų darželį. 

,,Mes kasmet ieškome privačių vaikų darželių, kurie yra inovatyvūs, lankstūs, siekiantys, kad jų auklėtiniai kuo mažiau sirgtų, bendradarbiavimui. Vaikų darželis visada gyvena savo ritmu, todėl keliones susideriname iš anksto su auklėtojomis ir vadovais. Dažniausiai auklėtojos pačios, atsiklaususios tėvų, surenka nedideles grupeles 8-10 vaikučių, norinčių reguliariai keliauti pas mus į druskų kambarį. Turime tokių, kurie visą sezoną bent kartą į savaitę atvyksta pas mus. Padedame auklėtojoms ir nurengti vaikučius ir aprengti, nes suprantame, kad joms nėra lengva kai keliauja nuo 8-nių, dar gerai nemokančių nei apsirengti nei nusirengti vaikučių. 
Tai puikus vaikų darželiams užimti vaikus, nes bent vieną kartą per savaitę žaidimų laiką jie gali išnaudoti kitaip, prisiminti pajūrį, iškeičiant žaidimą su smėliu į žaidimą su druska. Jei jūs matytumėte, kokias pilis iš druskos mes randame po jų pabuvimo... 
Ir tėvams yra gerai, kai vaikų darželis pasirūpina tokiu būdu vaiko sveikata. Pas mus atvyksta nemažai tėvų po darbų su savo atžalomis pakvėpuoti druska, bet tai yra nepatogu – lėkti po darbo, pavargus, per kamščius... O čia pats vaikų darželis pasirūpina vaiko pabuvimu sveikoje aplinkoje – puikus konkurencinis pranašumas, mano galva, kai yra tiek daug privačių vaikų darželių ir tėveliai renkasi, į kurį leisti savo atžalą.  Darželio darbuotojos, būdamos kartu su auklėtiniais,  taip pat rečiau serga – dar vienas pliusas darželiui, kai šiais laikais šitaip trūksta darbo rankų. 
Žinoma, yra nemažai tėvelių, kurie su malonumu patys atvyksta į mūsų Druskį, nes tai jiems ir sveikata ir pramoga. Esame jiems dėkingi ir labai džiaugiamės“ – sako druskų kambario Druskis įkūrėja Jolita Barkauskienė. 

Atgal