ENDOKRINOLOGAS

Diagnozuoga, gydo endokrininės sistemos ligas

Žmogaus endokrininė sistema – tai vidaus sekrecijos liaukos, kurios į organizmą išskiria hormonus, cheminius reguliuojančius daug veiklų organizme: baltymų sintezę, riebalų, angliavandenių apykaitą. Liaukos veikia visa žmogaus gyvenimą. 

 

Pagrindinės priežąstys dėl kurių reikia kreiptis į endokrinologą: 

 

  • Skydliaukės padidėjimas – struma. Ši liauka gamina hormonus, palaikančius visą organizmo funkcionalumą. Hormonų gamybai ji naudoja jodą. 
  • Kasos funcijos sutrikimai, kai kasa pagamina per mažai hormonų arba kai dėl pažeidimo visiškai nustoja gaminti hormoną insuliną. Šiuo atveju dažniausiai atsiranda I ar II tipo cukrinis diabetas.
  • Kiti negalavimai: mėšlungis, didelis nuovargis, akmenligė, mažaūgiškumas (dėl hipofizės veiklos sutrikimo), nevaisingumas, nutukimas, mitybos sutrikimas, odos niežėjimas ir skausmas, didesnis prakaitavimas, kraujo spaudimo pokyčiai, dažnas širdies plakimas, plaukų slinkimas, nagų pokyčiai, kūno ar rankų drebulys, galvos skausmas, menstruacijų sutrikimai, lytinio potraukio sumažėjimas, šalčio netoleravimas, virškinimo sutrikimai ir kt. 
  • Profilaktika – visada tikslinga atlikti pilną kraujo tyrimą, kuris atspindės visus parametrus vieną kartą metuose ir pasikonsultuoti su gydytoju dėl savo sveikatos!

 

Endokrinologas atlieka tyrimus:

Be tyrimų endokrinologas negali diagnozuoti negalavimo priežąsties. Todėl pirmiausia yra atliekami kraujo tyrimai, iš kurių galima greitai nustatyti hormone būklę. Dažnai tenka tyrimus pakartoti kelis kartus, kad būtų aiškus rezultatas. Tai yra reikalinga, nes hormonų kiekis priklausomai nuo paros laiko ir patirto streso gali skirtis.  

Kitas svarbus ir informatyvus tyrimas yra echoskopija (skydliaukės). Jos metu gydytojas gali nustatyti bendrą skydliaukės būklę: padidėjimą, mazgelius ir kt. dalykus. 

 

KAINOS:GYDYTOJO ENDOKRINOLOGO KONSULTACIJA KAINA
Gydytojo endokrinologo konsultacija 65
Gydytojo endokrinologo konsultacija su echoskopija 95
Pakartotinė konsultacija dėl tos pačios problemos  40
Kraujo tyrimų aptarimas ir konsultacija 45

 

 

 

Mūsų įstaiga neturi sutarties su teritorine ligonių kasa (nors to prašome ne vienerius metus) dėl endokrinologo konsultacijų teikimo, todėl konsultacijos metu negalėsime išrašyti kompensuojamų vaistų. 

 

Atgal