REABILITOLOGAS

Reabilitologas konsultuoja dėl reabilitacijos ir protezavimo. 

 

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas (dar vadinamas FMR ar reabilitologas) siekia, kad žmogus kuo greičiau atsigautų po ligų, traumų arba išmoktų gyventi su savo ,,nauja kūno dalimi”, kai, netekus galūnės yra pagaminamas galūnės protezas, kuris atstato prarastą galūnės funkciją. Naudodamasis specialiomis programomis, reabilitologas nustato žmogaus mobilumo laipsnį, skausmo vietas, pobūdį, fizines galimybes ir paskiria gydymą, kad pacientas kuo greičiau atsistatytų: fizioterapiją, ergoterapiją, psichoterapiją ar kineziterapiją. 

 

UAB Medilitoje reabilitologas konsultuoja pacientus po galūnės amputacijos dėl galūnės protezavimo arba dėl išvykimo į reabilitacijos centrus.  
Reabilitologas, konsultacijos metu, nustato paciento mobilumo lygį, paskiria reikiamą protezo tipą arba, įvertinęs paciento būklę, rašo rekomendaciją dėl siuntimo į reabilitacijos centrą šeimos gydytojui. 

 

Kadangi imonė neteikia kitų reabilitacijos paslaugų, savo pacientams siūlome naudotis Lietuvoje veikiančiomis reabilitacijos įstaigomis, kurios teikia judamojo – atramos aparato pažeidimų reabilitaciją. 

 

Protezavimui (tiek pirminiam, tiek nuolatiniam) rekomenduojame šiuos reabilitacijos centrus: 

 

1. Pušyno kelias (Vilnius). https://www.rvul.lt/index.php/struktura-ir-kontaktai/ligonines-skyriai/r...
2. Abromiškių reabilitacijos ligoninė (Elektrėnai). https://www.abromiskes.lt/
3. Versmė (Birštonas). https://versme.com/
4. Eglė (Druskininkai). https://sanatorija.lt/
5. Medicus (Kaunas). https://www.rk-medicus.lt/
6. Energetikas (Šventoji). https://energetikas.lt/
7. Valkininkų sanatorija ( Valkininkai). http://www.valkininkusanatorija.lt/

 

Pirminio protezavimo reabilitacija trunka 21 dieną. Jos metu pacientas mokosi vaikščioti su naujuoju protezu, su kuriuo jis vaikščios 5 mėnesius. 

 

Po 5 mėnesių žmogui yra gaminamas nuolatinis protezas 3-4 -iems metams. Dažniausiai šiam protezavimui pacientui nereikia vykti į reabilitacijos centrą. Tačiau, kartais, jeigu pacientas jaučiasi netvirtai ir reabilitologas rekomenduoja, jis gali vykti ir į nuolatinio protezavimo reabilitaciją. 

Užsakant protezą mūsų įmonėje, savo pacientus nuvežame ir parvežame į/iš reabilitacijos centrų, jeigu reikia, nuvežame į konsultacijas pas gydytojus dėl protezo skyrimo ar patekimo į reabilitacijos įstaigas. 

 

Mūsų istaigos reabilitologas individualiai vertina kiekvieno paciento situaciją.

 

UAB Medilita yra pasirašiusi sutartį su teritorinėmis liginių kasomis (TLK)  todėl dalis fizinės medicinos reabilitacijos gydytojo konsultacijų teikiama nemokamai, turint šeimos gydytojo siuntimą fizinės medicinos gydytojo konsultacijai. Pasibaigus lėšoms, teikiamos mokamos gydytojo konsultacijos, tačiau turintiems minėtą siuntimą, taikomos nuolaidos.

Atgal